Початок проекту «Підтримка емоційного стану сімей в умовах ізоляції та посткарантинний період»

Всі ми родом з дитинства, але що ми пам’ятаємо звідти? Що ми розповідаємо своїм дітям про цей час? Як наше дитинство вплинуло на наше сьогодення?

Наші діти живуть в насичений і напружений час, час глобальних змін. Як ці зміни і потрясіння вплинуть на наших дітей. І, головне, що ми можемо зробити, щоб їх покоління було сильним і щасливим, здатним будувати сильну державу?

Слов’янськ, Донецька область. Початок військових подій на Донбасі, перші потрясіння і звільнення міста в липні 2014го. Підвали, бомбосховища, евакуація. Діти довго відходили тоді, з криком прокидаючись серед ночі і жахаючись розкату грому. Сьогодні – пандемія короновірусу, карантин і ізоляція. Як все це вплине на наших дітей? Як ми можемо послабити масштаб стресу, через який вони проходять?
ГО «Центр допомоги молоді «Твоя перемога» в рамках конкурсу малих ґрантів проєкту Київський Діалог за підтримки Міністерства Закордонних Справ Німеччини з червня 2020 року розпочала проект «Підтримка емоційного стану сімей в умовах ізоляції та посткарантинний період», в рамках якого 100 дітей, в першу чергу – із прийомних сімей, будуть залучені до групових занять з арттерапії.

Заняття з кінетичним піском, фарбами, пластиліном та іншими матеріалами допомагають дітям зняти стрес і покращити емоційний стан, а батькам – трохи відпочити і приділити час собі, поки діти зайняті творчістю. В проекті враховані всі постанови місцевої ради, тому діти поділені на маленькі групи до 10 осіб, а більшість занять проходять дистанційно. Після перших занять маленькі учасники проекту зі Слов’янська та Слов’янського району з захватом чекають наступних. З матеріалами та знаннями, отриманими на кожному занятті, дітлахи можуть займатись далі, по закінченню кожного уроку. «Мої діти ледь відірвались на вечерю – і знову побігли в кімнату малювати», – зателефонувала Людмила, прийомна мати чотирьох дітей – учасників проекту, – «дуже вам дякую!»

«Дякую, що надали матеріали і займаєтесь з дітьми! Їм дуже подобається», – пересилає фото робіт по закінченню заняття Аліна, опікун своїх молодших братів і сестер.

Проект лише розпочався, але ми вже бачимо гарні результати і чуємо багато вдячних слів від батьків, бо діти з радістю займаються творчістю, не перевантажуються в цей час гаджетами і он-лайн іграми і розвиваються. А ми віримо, що цей вклад сьогодні – вкрай важливий для їх майбутнього!

Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заняттях, є особистою позицією спікерів і жодним чином не відображають точку зору проєкту Київський Діалог.

 

Оригінал статті розміщено на сайті.

Leave a Reply

Required fields are marked*