У їх сьогодні – наше майбутнє!

Він стиснув зуби, а нігті до болю впилися в долоні. Підходити до цих дверей для нього – найбільша мука за день. Проходити через подвір’я школи навіть зараз, через місяці після подій, він може лише швидким кроком, низько опустивши голову. Чи настане день, коли він зможе більше не боятися? Не озиратися і не обдумувати кожен крок, кожне слово, щоб його знов не побили? Чи зможе він колись знову стати щасливим і спокійним? Спокійно спати вночі і вчитись вдень? Фізичні рани загоїлись, переломи зрослись, але чи загоїться рана в душі? Надрив у серці?

Вона затряслась і заридала, почувши стук дверей. Підбігла до вікна і притулилась до скла. Так, не почулось, – мама вийшла з під’їзду і попрямувала до зупинки. Вона залишилась одна. Зовсім одна. Два місяці тому їй теж було сумно, коли мама йшла на роботу, а вона була не в школі. Але тоді з нею залишалась бабуся. Яка тепер пішла назавжди… Спершу вона втратила батька – він розлучився кілька років тому і діти залишились з матір’ю. Тепер померла бабуся. Раптом, і мама не повернеться колись? Вона дуже-дуже хотіла не боятися. Вірити у краще майбутнє і допомагати мамі з молодшим братом. Але кожного разу емоції були сильніші за неї. Хіба можна жити і не боятись втратити рідних? Розлучатись з мамою вдень і спокійно чекати її повернення? Може, це можливо?

Діти. Ніжні, чуйні, допитливі. Емоційно зчитують дорослих, відчувають, розуміють. Дуже швидко дорослішають, але в серці можуть переносити всі травми і страхи з дитячого в доросле життя. Яке майбутнє ми творимо сьогодні для наших дітей?
Протягом 2019 року страхи і біль дітей розділяла психолог ГО «Твоя перемога», Юлія Гейченко. Крізь своє серце вона проносила їх страждання і допомагала знайти причину і подолати біль. Загоїти рани душевні після загоєння фізичних. Ми з радістю спостерігали за змінами в житті 145 дітей, які пройшли тренінгові сесії та індивідуальні зустрічі. Бачити їх перемогу, їх щасливі оченята, їх впевненість і спокійність наприкінці курсу зустрічей – це те, заради чого є сенс боротись!

Спокійні та сильні емоційно і психологічно діти сьогодні – це наше спокійне и сильне майбутнє!

Проект проходить за підтримки МГО «Асоціація милосердя «Еммануїл» та місії «Обітниця сироті».

Leave a Reply

Required fields are marked*