Проект “Підтримка емоційного стану сімей в умовах ізоляції та посткарантинний період” закінчено!

Є час працювати, а є час дивитися на плоди своєї праці. Протягом липня-серпня спеціалісти ГО «Центр допомоги молоді «Твоя перемога» в рамках конкурсу малих грантів проекту Київський Діалог за підтримки Міністерства Закордонних Справ Німеччини в рамках проекту «Підтримка емоційного стану сімей в умовах ізоляції та посткарантинний період» займалися арттерапією з дітьми Слов’янська і району.

«Дітям дуже сподобались заняття. Вони з нетерпінням чекали на кожне наступне. Дуже цінним було те,  що я могла бути разом з ними на занятті і під час роботи просто спілкуватись. Також вони познайомились з іншими дітьми. Запам’ятали правило, що не можна критикувати інших, а зосередитись на своїй роботі», – згадує мама учасників проекту.

В рамках проекту 100 дітей, в першу чергу – з прийомних сімей, були залучені до групових занять творчістю.

Наприкінці проекту, разом з батьками дітей-учасників проекту, ми проаналізували те, що приніс карантин і ізоляція нашим дітям і прийшли одного висновку, що карантин – це негативне явище, яке впливає на стан дітей. «Дітям було дуже важко. Молодші хотіли в дитячій садок, тому вередували. Старші діти теж хотіли спілкування з однолітками, грати у футбол, ходити на різні кружки. Багато уроків, 7 школярів. У дітей були емоційні зриви, апатія.», – зазнала багатодітна мама учасників проекту.

Батьки учасників проекту дуже вдячні за заняття з дітьми. Для нас, з іншого боку, було дуже цінним те, що всі 100 дітей, які почали заняття, пройшли всі уроки. Батьки вчасно готували все необхідне для дітей, підлаштовували свій графік для того, щоб діти були присутні на заняттях.

Також батьки зауважили, що в дітей «з’явилось бажання займатись творчістю, піднявся настрій від спілкування з іншими», «він став радісний та більш спокійний», «з оффлайн занять додому приходили завжди щасливими і переповненими емоціями», «поверталися до занять творчістю вдома».

Сьогодні ми живемо вже майже звичайним життям, але позаду шлях, який ми пройшли і пережили. Ми стали іншими. Ми готові швидше і більш фахово надати допомогу нашим дітям в разі настання подібних ситуацій. Ми знаємо точно, що діти, які пройшли через цей проект та їх батьки точно готові!

Батьки і діти дякують Київському Діалогу і всім, завдяки кому цей проект зміг здійснитися. Разом ми створюємо надійний фундамент майбутнього – здорових і психологічно сильних молодих українців, якими завтра стануть сьогоднішні діти!

Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заняттях, є особистою позицією спікерів і жодним чином не відображають точку зору проєкту Київський Діалог.

Оригінал статті розміщено на сайті.

 

Leave a Reply

Required fields are marked*